WIADOMOŚCI

Mikołajki za nami

A A A

10.12.2018

  

Święty Mikołaj jak zwykle nie zawiódł i również w tym roku zawitał do naszej gminy na Turniej Gier i Zabaw, zorganizowany w dobromierskiej hali sportowej przez Gminę Dobromierz, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Podczas imprezy odbyły się mikołajkowe zabawy i konkursy, które dostarczyły najwięcej radości i frajdy najmłodszym. Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Dobromierza, Roztoki i Gniewkowa brały udział w licznych konkurencjach, gdzie popisywały się swoimi umiejętnościami sportowymi i sprawnością fizyczną. Po zaciętej rywalizacji i podliczeniu punktów, najlepszą drużyną XII Mikołajkowego Turnieju Gier i Zabaw okazała się Szkoła Podstawowa z Dobromierza na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Roztoki, a na trzecim Szkoła Podstawowa z Gniewkowa. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, zaś zwycięzcy puchar.

Wszystkie dzieci mogły korzystać z poczęstunku i z zaproponowanych atrakcji takich jak: kącik plastyczny, kącik kreatywny ze zdobieniem pierników i ozdób choinkowych, które następnie zostały zawieszone na wspólnej choince. Tradycyjnie nie obyło się również bez dmuchanych zamków, w których dzieci mogły szaleć do woli.

W imprezie, poza licznie zgromadzonymi dziećmi, uczestniczyli: wójt Jerzy Ulbin, radni i mieszkańcy gminy.

Mikołaj nie zapomniał również o starszych uczniach z klas VII-VIII szkół podstawowych i III klasy gimnazjum. Wszyscy uczestniczyć będą w mikołajkowym wyjeździe do kina, do którego bilety wstępu sfinansowano z budżetu Gminy Dobromierz.

 

     

 

 

do góry  |