9  

WIADOMOŚCI

Brzechwiaki ślubują

A A A

08.11.2018

  

 

Ślubuję być dobrym Polakiem,
Dbać o dobre imię klasy i szkoły.
Uczyć się pilnie, jak kochać Ojczyznę
Jak dla niej pracować, kiedy dorosnę,
Ślubuję być dobrym kolegą,
Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość
Rodzicom i nauczycielom.

29 października br. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobromierzu odbyło się uroczyste pasowanie klasy pierwszej.

 

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: dyrekcja szkoły, rodzice i dziadkowie oraz uczniowie klas 0-3 wraz z wychowawcami. 

Przed przystąpieniem do złożenia uczniowskiej przysięgi, pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni Aliny Wójcik dali popis swych aktorskich i wokalnych talentów, wykazując się znajomością wierszy i piosenek na temat ojczyzny, szkoły, bezpieczeństwa i kulturalnego zachowania. Wszystko po to, by w pełni przygotowanym, stać się prawdziwym uczniem.

Pani wicedyrektor Jadwiga Werczyńska, pasowała pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej w Dobromierzu. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne, zaś rodzice obdarowali swe pociechy prezentami. Nie obyło się także bez gratulacji, uścisków, wzruszeń i rodzicielskich całusów, bo wszyscy bardzo starali się, aby był to dla pierwszaków dzień niezapomnianych wrażeń.

Miłym akcentem uroczystości były życzenia i prezenty przygotowane przez zaproszonych gości i uczniów. Zwieńczeniem imprezy był przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek: ogromny tort z fajerwerkami i pyszne ciasta. Dla pierwszoklasistów był to wyjątkowy i niezapomniany dzień.

W skład społeczności uczniowskiej weszli: Babiarz Natalia, Engler Miłosz, Hałdaś Wiktor, Konieczny Karol, Limberger Lena, Madaliński Krystian, Mękal Filip, Mottel Milena, Sadowska Zuzanna, Sałek Kuba, Wiązek Maja i Winiarska Lena.

Życzymy wszystkim pierwszakom sukcesów w nauce i serdecznie witamy w gronie uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobromierzu.

     

 

 

do góry  |