WIADOMOŚCI

Nowe urządzenia na placach zabaw 

A A A

31.10.2019

  

W Gminie Dobromierz realizowane są przedsięwzięcia dedykowane najmłodszym jej mieszkańcom. Miejsca zabaw w Borowie i w Kłaczynie zostały doposażone w nowe, kolorowe i atrakcyjne urządzenia.

W Kłaczynie, dzięki pozyskanemu przez Gminę Dobromierz grantowi od Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. przy wsparciu radnych Jolanty Brach, Andrzeja Babiarza i sołtysa Mariana Guta udało się doposażyć plac zabaw w zestaw linowy obejmujący: piramidę, bunkier i pajęczynę. Natomiast w Borowie, dzięki funduszom otrzymanym od lokalnych przedsiębiorców: Borowskich Kopalni Granitu i Piaskowca SKALIMEX i Rosiński Logistics Filip Rosiński o które skutecznie zabiegali radny Mariusz Bajek i sołtys Adam Rogala, a także środkom z funduszu sołeckiego, zakupiono zestaw zabawowy ze ślizgawkami, karuzelę i huśtawkę oraz doposażyć boisko sportowe.

Plac zabaw to bezpieczne miejsce radości i odpoczynku dzieci. To na nim dzieci będą mogły zaspokajać ciekawość świata i rozwijać kreatywność. To gwarancja miejsca do aktywności fizycznej i prawidłowego rozwoju dzieci – komentuje wójt Jerzy Ulbin.

 

   

   

   

   

   

   
 

 
  

do góry  |