WIADOMOŚCI

Sprzątanie świata w Gniewkowie 

A A A

26.09.2019

  

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy" - to hasło tegorocznej 26 akcji "Sprzątanie świata - Polska 2019". W piątek, 20 września korczakowcy z Gniewkowa przyłączyli się do tej szczytnej akcji, podobnie jak i ludzie na całym świecie, którzy w tym dniu jednoczą się w działaniach na rzecz dbania o środowisko.

Uczniowie z klas 0-VIII wraz z wychowawcami zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyli na wyznaczone wcześniej rejony na terenie szkoły i w jej okolice. Dbając o bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach zbierali śmieci, rozmawiali o ekologii ucząc się przy okazji o tym, co to jest recykling i selektywna zbiórka odpadów.

Po pomyślnie zakończonej akcji cała społeczność szkolna zebrała się przy ognisku, aby odpocząć i posilić się upieczonymi przez siebie kiełbaskami. Jest to już tradycją naszej szkoły, że na zakończenie dnia sprzątania świata rozpoczyna się Święto Pieczonego Ziemniaka. Każdy wówczas może posmakować pieczonych ziemniaczków z ogniska, a także wziąć udział w zabawach i grach sportowych.

Sprzątanie świata i Święto Pieczonego Ziemniaka to jedne z zadań wpisanych w tradycje naszej szkoły i kalendarz stałych imprez. Dbałość o środowisko i wspólne zabawy to ciekawa lekcja wychowania i integracji grupy.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji i pomogli w jej zorganizowaniu.

 

   

   

   

   

 

 

do góry  |