WIADOMOŚCI

Amelia Młodym Wójtem 

A A A

11.06.2019

  

W poniedziałek, 10 czerwca br., na stanowisku włodarza naszej gminy zaszły pewne zmiany. Jednodniową zastępczynią wójta Jerzego Ulbina była bowiem Amelia Wiązek - uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Dobromierzu. Ta krótka zamiana spowodowana była kolejną edycją konkursu plastycznego ,,Zostań Młodym Wójtem Gminy Dobromierz".

Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat Gminy Dobromierz, promowanie osiągnięć uczniów w środowisku lokalnym oraz angażowanie ich do samodzielnych działań. Młoda Pani Wójt miała okazję zapoznać się z wieloma aspektami związanymi z funkcjonowaniem gminnego samorządu. Po przybyciu do dobromierskiego ratusza, Amelia spędziła czas w gabinecie wójta Jerzego Ulbina. 

Mogła między innymi usiąść w fotelu włodarza gminy, aby przez chwilę poczuć się jak osoba, która pełni tak ważną funkcję w gminie. Następnie przyjrzała się obowiązkom wszystkich pracowników gminy. Dla laureatki konkursu dzień spędzony na stanowisku wójta był z pewnością czasem pełnym nowych wrażeń i być może swoje plany życiowe zwiąże właśnie z lokalnym samorządem.

   

 

do góry  |