WIADOMOŚCI

Wiedzą jak zapobiegać pożarom

A A A

06.03.2019

  

26 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Gniewkowie już po raz trzynasty odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Inicjatorem turnieju był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobromierzu, a organizatorem tradycyjnie Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Gniewkowie.

 

Turniej miał na celu przede wszystkim popularyzować wśród uczniów: znajomość przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, udzielania pierwszej pomocy, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Turniej przebiegał w duchu sportowej rywalizacji, wszyscy uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą teoretyczną. Zmagania oceniała komisja składająca się z przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy oraz prezesów OSP z Gminy Dobromierz. Swoją obecnością zaszczycili nas: dowódca JRG w Świebodzicach kpt. Marek Leśnicki, prezes OSP w Gniewkowie Paweł Kwiatkowski, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP Janusz Zawadzki, Dominika Wawryszczuk i Zygmunt Szustak - przedstawiciele jednostek OSP.

W kategorii szkoły podstawowe klas IV-VI w wyniku rywalizacji indywidualnej I miejsce zajął Mateusz Woźniakiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie, drugie Wojciech Bobowski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobromierzu, trzecie – Marta Gryszkiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce. Na kolejnych miejscach uplasowali się: IV miejsce - Marika Danaj ze Szkoły Podstawowej w Gniewkowie i Bartosz Grabowiec ze Szkoły Podstawowej w Roztoce, V miejsce zajął Antoni Polański ze Szkoły Podstawowej w Dobromierzu.

W kategorii szkoły podstawowe klas VII-VIII i klas III gimnazjum I miejsce zajął Filip Tarka, II miejsce Bartosz Abramowicz ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce, zaś III Adrian Czarnota ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc z obu kategorii zakwalifikowali się do kolejnego etapu Turnieju Wiedzy Pożarniczej i będą reprezentować szkoły podstawowe na szczeblu powiatowym.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz puchary ufundowane przez Gminę Dobromierz, które wręczyła sekretarz Monika Borysewicz wraz z dyrektorem Krzysztofem Dziurlą. Nauczyciele otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Turniej został przygotowany i poprowadzony przez Annę Turko i Marzenę Zawadzką. 

   

 

 

do góry  |