WIADOMOŚCI

Wolontariusze z Hiszpanii i Włoch odwiedzili Gniewków

A A A

14.12.2018

  

Była to już druga wizyta wolontariuszy w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie. Na początku grudnia br. placówkę odwiedziły Anna i Mara - wolontariuszki z Włoch i Hiszpanii, a tematem przewodnim warsztatów była tolerancja.

Możliwość obcowania z innymi kulturami pozwoliła na większy dystans i jaśniejsze wyobrażenia o kulturach, które nas otaczają. Studentki nie tylko przekazały na zajęciach ważne wartości i tradycje ze swoich krajów, ale także sama ich obecność stanowiła istotną rolę w tym spotkaniu. Podczas warsztatów klasa III z Gniewkowa oraz przedstawiciele klasy III z Roztoki mieli możliwość poznać bliżej tradycje włoskie i hiszpańskie oraz wziąć udział w zabawach przygotowanych dla nich przez wolontariuszki. Uczniowie nie tylko skorzystali z możliwości bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim, ale także porównali życie w Polsce, we Włoszech i w Hiszpanii.

Studentki ze stowarzyszenia Semper Avanti były bardzo zadowolone z wizyty w szkole i zapowiedziały już kolejną w maju. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami dla wolontariuszy i przedstawicieli z Roztoki za przyjęcie zaproszenia i przybycie na warsztaty.

 

   

   

   

   

 

 

do góry  |