WIADOMOŚCI

Jugowska świetlica na półmetku 

A A A

14.12.2018

  

Prace przy budowie centrum kulturalno-rekreacyjnego idą pełną parą, co z pewnością cieszy mieszkańców Jugowej, którzy z dnia na dzień mogą obserwować realizację kolejnych etapów inwestycji. Obecnie trwają roboty związane z położeniem warstwy styropianu na ścianach zewnętrznych i ociepleniem obiektu.

Przypominamy, że inwestycja została podzielona na dwa etapy:

  • I etap – stan surowy zamknięty, który obejmuje zadania w łącznej wysokości blisko 400 tys. zł,

  • II etap – prace budowlane wykończeniowe wewnątrz obiektu wraz z przyłączami i wyposażeniem, których wartość to ponad 360 tys. zł.

Realizacja zadania jest możliwa m.in. dzięki pozytywnie ocenionemu wnioskowi, który Gmina Dobromierz złożyła w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Cieszę się, że prace idą zgodnie z harmonogramem i w niedalekiej przyszłości będziemy mogli oddać mieszkańcom obiekt kulturalno-rekreacyjny, którego zadaniem będzie aktywizacja społeczności lokalnej – komentuje wójt Jerzy Ulbin. 

 

   

   

   

 

 

do góry  |