WIADOMOŚCI

Bądź patriotą – wywieś flagę

A A A

09.11.2016

  

Wkrótce, 11 listopada będziemy obchodzić 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Miejmy i my swój udział w świętowaniu tak doniosłej rocznicy. Wywieśmy biało-czerwone flagi, uczcijmy wspólnie ten dzień.

Biało-czerwona flaga to symbol naszego kraju, patriotyzmu, nieprzeciętności. Przywołuje emocje, pamięć i dumę o trudnych dziejach Polski. Dzisiaj flaga towarzyszy nam zarówno w świątecznych, wyjątkowych momentach, jak i chwilach tragicznych. Akcja ma na celu poprawę świadomości społecznej nt. historii państwa Polskiego, przede wszystkim w zakresie jego symboli – flagi, godła i hymnu oraz przypomnienie o dobrym zwyczaju, a zarazem powinności wieszania flagi, która przypomina o naszej narodowej tożsamości.

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Wywieszając flagę, wyrazimy w ten sposób radość, jaką po wiekach walki o niepodległość, stanowi dla nas obecnie ojczysty język i własna tożsamość, kiedy Polacy mogą się cieszyć wolnością i być dumni ze swojej Ojczyzny.

 

 

 

do góry  |