WIADOMOŚCI

Lekcja przyrody

A A A

07.11.2016

  

27 października br. odbyły się warsztaty przyrodnicze dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gniewkowie na terenie lasów Leśnictwa Dzierzków. Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. Jolantę Cerek, która pełni funkcję podleśniczego w tutejszym leśnictwie. Wśród uczestników wyprawy znaleźli się uczniowie klas: IV, V i VI.

W lesie uczniowie poznawali gatunki roślin, obserwowali ślady dzikich zwierząt na wilgotnej ziemi, pracę mrówek w mrowisku, wsłuchiwali się w śpiew ptaków oraz napawali się ciszą. Mogli się także przekonać, jak wielkie szkody w lesie może wyrządzić kornik oraz utwierdzić się w przekonaniu, że edukacja ekologiczna jest ważnym elementem także dla naszego życia.

Uczniom bardzo podobały się zajęcia przeprowadzone bezpośrednio w środowisku naturalnym. Byli zachwyceni tym wszystkim, co zobaczyli i usłyszeli, poczuli jak bije zielone serce przyrody.

Dziękujemy serdecznie Pani Podleśniczy Jolancie Cerek za przeprowadzenie ciekawych zajęć terenowych i z niecierpliwością czekamy na następne.

 

   

   

 

 

do góry  |